781 023 040
Sesja na skype lub telefoniczna

Psychoterapia online

Psychoterapia on-line jest to forma wsparcia terapeutycznego, z wykorzystaniem narzędzia komunikacji zdalnej (np. Skype’a), w celu ochrony zdrowia psychicznego. Sformułowanie to nie dotyczy techniki terapeutycznej, lecz odnosi się do formy komunikacji.

W przeciwieństwie do klasycznej psychoterapii, terapeuta oraz pacjent nie przebywają w tym samym pomieszczeniu, lecz znajdują się w dowolnie oddalonych lokalizacjach i komunikują się z wykorzystaniem Internetu.

Forma psychoterapii on-line szczególnie polecana jest osobom, które ze względu na charakter swojej pracy – częste wyjazdy służbowe czy liczne zmiany miejsca zamieszkania, sytuację zdrowotną czy potrzebę bardziej elastycznych terminów sesji odkładały w czasie decyzję o podjęciu terapii lub kompletnie ją wykluczyły.

Zapraszam również pary, które  z różnych względów nie mogą uczestniczyć osobiście w terapii, a potrzebują pomocy dla swojej relacji. Szczególnie osoby mieszkające na co dzień zagranicą lub w innym mieście, ale również te, które ze względu na małe dzieci i trudności w zorganizowaniu nad nimi opieki nie mogą skorzystać z tradycyjnej formy pomocy. 

Poprzez Skype prowadzę terapię indywidualna , małżeńską i par, oraz  terapię dzieci . 

Do przeprowadzania sesji niezbędne są:

  • Komputer z zainstalowanym  programem Skype,
  • Dostęp do Internetu,
  • Kamera internetowa oraz mikrofon,
  • Spokojne miejsce, które umożliwi nieskrępowaną rozmowę.

Termin konsultacji, jak również wszelkie kwestie techniczne omawiam podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego.